Aktualnie na bezsenność cierpi wiele osób. Powodów może być wiele. Często przyczyną są takie choroby jak depresja, czy zaburzenia lękowe. Początkiem bezsennych nocny może być również zła dieta, czy nienormowany czas pracy. Ważne, by w tej sytuacji jak najszybciej podjąć leczenie. W przypadku bezsenności im więcej naturalnych środków – tym lepiej. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej o najlepszych ziołach na zdrowy, spokojny sen.

Najlepsze zioła dla zdrowego snu

Kozłek lekarski, inaczej nazywany walerianą. Napar z korzenia kozłka nie tylko mają dobry wpływ na dobrą jakość snu, ale i często likwidują jego przyczyny i łagodzą dodatkowe objawy. Środek ten jest doskonały również w walce ze stresem, którego objawem są zaburzenia np. w układzie trawiennym.

Lawenda, kwiat tej rośliny wykorzystuje się w lecznictwie. Ma działanie uspokajające co znacznie ułatwia zasypianie. Działa nie tylko na bezsenność, ale i ogólne samopoczucie. Lawenda charakteryzuje się przede wszystkim miłym zapachem swoich kwiatów. Stąd ustawiane w pokoju w którym śpisz, z pewnością ustawią Ci zasypianie. Lawenda często dodawana jest do kąpieli.

Melisa jest jednym z najpopularniejszych ziół na uspokojenie. Najlepsze dla organizmu są napary z liści melisy. Leczy przede wszystkim zaburzenia snu. Co ważne – szczególnie polecana jest osobom w starszym wieku.

Co z tą melatoniną?

Melatonina jest hormonem wytwarzanym przez szyszynkę. Reguluje poszczególne fazy snu. Pozwala na wprowadzenie organizmu w fazę snu głębokiego. Zapewnia tym samym zdrowy i głęboki sen. Osoby starsze w większości przypadków mają problem z naturalnym wytwarzaniem melatoniny. W aptece można kupić tabletki z odpowiednią zawartością melatoniny.

Jak działają leki?

Leki ziołowe są zdecydowanie bezpieczniejsze dla organizmu, niż standardowe leki farmakologiczne. Mimo to ich zażywanie należy wcześniej skonsultować z lekarzem. Kolejna kwestia to odpowiednia diagnoza bezsenności. Często osoby w młodym wieku nie mogąc spać przyjmują melatoninę w tabletkach, niestety po pewnym czasie może to zaburzyć naturalne wytwarzanie tego hormonu. W związku z tym przy bezżenności lepiej nie działać na własną rękę i omówić problem ze specjalista.

Zasypianie, a jakość snu

Kwestia zasypiania to jeden problem. W przypadku zdrowego snu liczy się również jego jakość, dlatego ważne jest nie tylko ile śpimy, ale i na czym. Zdrowy sen to taki po którym rano obudzimy się wypoczęci i nie obolali. Często tradycyjne poduszki nie są skuteczne, warto więc sięgnąć po poduszki ortopedyczne, które swoje zdrowotne właściwości zawdzięczają piance z której są wykonane. Więcej zarówno o samych poduszkach, jak i zdrowym śnie można przeczytać tu.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/Valeriana_officinalis1.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/Valeriana_officinalis1-150x150.jpgadminSensen,zdrowie,ziołaAktualnie na bezsenność cierpi wiele osób. Powodów może być wiele. Często przyczyną są takie choroby jak depresja, czy zaburzenia lękowe. Początkiem bezsennych nocny może być również zła dieta, czy nienormowany czas pracy. Ważne, by w tej sytuacji jak najszybciej podjąć leczenie. W przypadku bezsenności im więcej naturalnych środków –...porady i testy