Problem deformacji główki u dziecka jest dość często spotykany. Przyczyn może być wiele. Grunt jednak, by nie bagatelizować często niepozornych objawów, które z czasem mogą stać się początkiem trudnych do wyleczenia dolegliwości. Istotna jest więc profilaktyka. W ostatnim czasie ogromnym zaufaniem cieszą się poduszki ortopedyczne dla niemowląt. W związku z tym postanowiliśmy powiedzieć o nich nieco więcej.

Skąd się biorą zniekształcenia główki?

Powodów deformacji czaszki dziecka może być wiele. Najczęściej jest to jednak zespół wad wrodzonych, czy dolegliwości – np. plagiocefalia, czy kraniostenoza. Przyczyną mogą być też uwarunkowania genetyczne. Zniekształcenie główki może być też zbyt częstego ukłożenia ciała dziecka po tej samej stronie. Warto wiec zwracać uwagę, by Twój maluch jak najczęściej zmieniał pozycje układając go na plecach, lub na brzuchu.

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt – na co pomagają?

Dzięki tego typu poduszkom główka Twojego dziecka nie ulega odkształceniu niezależnie od ułożenia ciała w czasie snu. Dodatkowo chronią kręgosłup Twojego maleństwa zachowując jego naturalną krzywiznę, tym samym ułatwia jego prawidłowy rozwój. Poduszki ortopedyczne dla niemowląt są też bardzo wygodne, co gwarantuje zdrowy i spokojny sen Twojego dziecka. Dzięki kolorowym poszwom z bajkowymi motywami stają się przyjazne Twojemu dziecku.  Poduszki wykonane są wysokiej jakości i bezpiecznych materiałów. Swoje zdrowotne właściwości z kolei poduszki zawdzięczają piance z której są wykonane. Krótko mówiąc – nie łagodzą objawy wielu dolegliwości, ale i są doskonałą profilaktyką.

Rodzaje poduszek ortopedycznych dla niemowląt

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt z wyglądu nie różnią się specjalnie od tych tradycyjnych. Dzięki wyżej wspomnianym piankom mają wypełnienie, które gwarantuje prawidłowe ułożenie głowy Twojego dziecka zarówno w czasie snu, jak i leżenia w ciągu dnia. Dla nieco starszych dzieci są też poduszki w formie stabilizatorów, które np. pomagają w nauce siadania.

Gdzie można kupić?

Poduszki ortopedyczne kupić można przede wszystkim w sklepach z asortymentem do rehabilitacji, oraz niektórych sklepach z artykułami dziecięcymi. Ponadto wiele firm działających w internecie specjalizuje się w produkcji poduszek ortopedycznych dla niemowląt.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/640px-USMC-120210-M-TR039-002.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/640px-USMC-120210-M-TR039-002-150x150.jpgadminPoduszkidziecko,profilaktyka,zdrowieProblem deformacji główki u dziecka jest dość często spotykany. Przyczyn może być wiele. Grunt jednak, by nie bagatelizować często niepozornych objawów, które z czasem mogą stać się początkiem trudnych do wyleczenia dolegliwości. Istotna jest więc profilaktyka. W ostatnim czasie ogromnym zaufaniem cieszą się poduszki ortopedyczne dla niemowląt. W związku...porady i testy