poduszka medyczna

Faktem jest, że kochamy spać i trudno temu zaprzeczyć. Sen jest podstawową czynnością życia, a dodatkowo jest niezwykle ważną, ponieważ dzięki niemu w czasie dnia możemy prawidłowo funkcjonować. Jak zainwestować w jakość naszego snu, a jednocześnie zatroszczyć się o zdrowie?

Poduszki medyczne w trosce o zdrowy sen

Poduszka medyczna, jest asortymentem, dzięki któremu w czasie snu nasz kręgosłup szyjny potrafi utrzymać neutralną pozycję a tym samym zachowuje swoją naturalną krzywiznę zwaną również jako lordoza szyjna. Dzięki takiemu ustawieniu nawet po bardzo ciężkim dniu, w czasie snu nasz kręgosłup ma szasnę w stu procentach odpocząć i zrelaksować się. Dzieje się tak dlatego, że kręgosłup może odpoczywać w najbardziej dogodnym dla niego ustawieniu. Kręgi nie są obciążone, przez co lepiej się uwadniają, zaś więzadła lepiej pracują. Rano czujemy się wypoczęci, zrelaksowani i nie odczuwamy bólu ani też sztywności kręgosłupa.

Kto powinien używać poduszki medycznej?

Można zaryzykować stwierdzenie, że poduszki medyczne powinien stosować każdy człowiek, bez względu na swój wiek i swoją płeć. Oczywiście, aby poduszka prawidłowo odgrywała swoją rolę musi być adekwatnie dobrana do rozmiarów naszego ciała. Zabrania się stosowania poduszek medycznych jedynie wśród dzieci, które nie ukończyły drugiego roku życia, a także wśród tych osób, które doznały wypadku z uszczerbkiem na zdrowiu.

Z kolei poduszkę ortopedyczną powinny obowiązkowo stosować osoby, które odczuwają bóle i sztywność kręgosłupa szyjnego. Oczywiście w przypadku chorób kręgosłupa warto oprócz stosowania poduszki wybrać również inną formę rehabilitacji.

Dobór odpowiedniej poduszki

Wybierając poduszkę medyczną, musimy pod uwagę wziąć kilka odpowiedzi: Zastanówmy się:

  • W jakiej pozycji śpimy
  • Jaka jest nasza waga ciała i wzrost
  • Zmierzmy szerokość barków

Dzięki powyższym odpowiedziom będziemy mogli dobrać profesjonalną poduszkę medyczną, która będzie odpowiadać potrzebom naszego ciała.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/02/5.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/02/5-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszka,poduszki medyczne,sen,zdrowy kręgosłupFaktem jest, że kochamy spać i trudno temu zaprzeczyć. Sen jest podstawową czynnością życia, a dodatkowo jest niezwykle ważną, ponieważ dzięki niemu w czasie dnia możemy prawidłowo funkcjonować. Jak zainwestować w jakość naszego snu, a jednocześnie zatroszczyć się o zdrowie? Poduszki medyczne w trosce o zdrowy sen Poduszka medyczna, jest asortymentem,...porady i testy