Ile osób, tylko kłopotów z zasypianiem oraz problemów, z jakimi każdy radzi sobie w sposób niezwykle indywidualny. Każdy latami opracowuje swoje i tylko swoje metody, które  są skuteczne nawet wtedy, kiedy wydają się nieco irracjonalne. To ostatnie jednak nie ma żadnego większego znaczenia. Zdrowy sen i mocny jest potrzebny dosłownie każdemu, głównie jednak samemu organizmowi, który podczas snu ma niepowtarzalną okazje do zregenerowania swoich sił. Poznajcie jedne z ciekawszych i na pewno mniej oczywistych sposobów na  zaśnięcie.

Filmowa maska

Pewnie każdy z nas widział filmy, na których bohaterowie zakładają na oczy specjalne, nieraz bardzo fikuśne maski, w których dopiero wtedy mogą zasnąć. Czasem pewnie takie sceny nas śmieszyły, jednak faktycznie taka maska może nam się przysłużyć, jeśli mamy kłopoty z zasypianiem. To świetny sposób na poradzenie sobie z brakiem odpowiednich warunków do spania, kiedy na przykład partner nie może odessać się od swojej lektury, chociaż jest już naprawdę późno w nocy.

Lepiej ci, kiedy nie widzisz budzika?

Budzik, nieważne gdzie postawiony, kiedy będziesz na niego patrzeć – nawet zasypiając – zamiast odpływać w krainy niebytu oraz przyjemnych myśli będziesz skupiał się raczej jedynie na tym, że niedługo trzeba będzie wstać i że tę nie zawsze radosna wieść będzie obwieszczał właśnie  ów znienawidzony przedmiot. Na to również jest rada – wcale nie musisz na niego patrzeć, wystarczy, że przykryjesz go tkaniną, a przykry obrazem zwyczajnie zniknie – aż do rana.

Ciemność, widzę ciemność

Jeśli tak właśnie jest, zanim położysz się spać, to bardzo dobry znak. Do zasypiania powinnaś mieć idealne warunki, przede wszystkim zaś zdecydowanie odpowiedni klimat i atmosferę. Do tego celu powinnaś zainwestować w naprawdę grube kotary w sypialni, które pod żadnym pozorem nie będą przepuszczać do wnętrza promieni słonecznych. Czasem jednak nawet mózg płata ci figle i zamiast ciemności przed oczami widzisz tęczowe girlandy, które podsyła ci mózg? Jeśli tak, masz przed sobą zadanie-ćwiczenie, polegające na wyobrażaniu sobie siebie zanurzonej w całkowitej ciemności. W ten sposób zakomunikujesz mózgowi, że zdecydowanie powinien dać sobie spokój z bajkowymi obrazkami.

No właśnie, bajki

Dobrym sposobem na zaśnięcie jest skorzystanie z metody testowanej na naszych dzieciach  – czytanie na głos bajek na dobranoc. Ten sposób działa nieodmiennie od lat – zawsze dając takie same, dobre rezultaty.

Każdy sposób na zaśnięcie jest dobry, jeśli jest skutecznyhttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/kobieta_spi_1.jpeghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/kobieta_spi_1-150x150.jpegMarcin P.Sendobry sen,jak zasąć,sposób na sen,szybkie zaśnięcie,zdrowy senIle osób, tylko kłopotów z zasypianiem oraz problemów, z jakimi każdy radzi sobie w sposób niezwykle indywidualny. Każdy latami opracowuje swoje i tylko swoje metody, które  są skuteczne nawet wtedy, kiedy wydają się nieco irracjonalne. To ostatnie jednak nie ma żadnego większego znaczenia. Zdrowy sen i mocny jest potrzebny...porady i testy