Co to jest poduszka ortopedyczna?

Sen – każdy z nas go potrzebuje. Nadal wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak ogromny wpływ ma na nasze zdrowie, a zwłaszcza dla kondycji kręgosłupa. Aktualnie coraz trudniej nam zadbać o odpowiednią jakość snu. Na to wpływ ma m.in. zła dieta, stres, nienormowany czas pracy, siedzący tryb życia, czy nieodpowiednie poduszki. A skoro o poduszkach mowa to w odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania.

Dla kogo?

Śmiało można powiedzieć, że dla wszystkich. Poduszki ortopedyczne służą nie tylko jako dodatkowy element rehabilitacji, ale i jako profilaktyka. Aktualnie jak wiemy na problemy z kręgosłupem skarżą się coraz młodsi pacjenci. W związku z tym można pokusić się o stwierdzenie, że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy powinien mieć tego typu poduszkę. Poduszki ortopedyczne pomagają zwalczać wiele schorzeń kręgosłupa, w tym wady postawy.

Do daje?

Przede wszystkim pozwala na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa niezależnie od pozycji w której się znajdujemy. A wszystko to dzięki piance, która nie odkształca się pod wpływem nacisku. Poduszki ortopedyczne do spania pomagają likwidować uczucia bólu w okolicach pleców, szyi i karku. Dzięki temu rano budzimy się wypoczęci i zrelaksowani.

Zanim kupię poduszkę ortopedyczną

Należy głównie wziąć pod uwagę wzrost i wagę. Istotna jest również szerokość barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Najważniejszą informacją jest jednak pozycja w jakiej zasypiasz.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

W związku z tym śpiący na plecach powinni zdecydować się na poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Poduszka w kształcie gwiazdy to opcja dla zasypiających na brzuchu. Ci, co kochają spać na boku powinni zdecydować się na poduszkę w kształcie wałka.

Dodatkowe zalety

Głównie należy wspomnieć o ich wygodzie. Istotna jest również estetyka, dzięki czemu poduszki te dobrze prezentują się w każdej sypialni. Ponadto są odporne na uszkodzenia. Są również łatwe w utrzymaniu.

Zobacz poradnik co to jest poduszka ortopedyczna?

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/02/poduszka.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/02/poduszka-150x150.jpgadminPoduszkijakość snu,poduszka ortopedyczna,poduszki,poduszki ortopedyczne,sen,spanie,zdrowie,zdrowy senSen – każdy z nas go potrzebuje. Nadal wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak ogromny wpływ ma na nasze zdrowie, a zwłaszcza dla kondycji kręgosłupa. Aktualnie coraz trudniej nam zadbać o odpowiednią jakość snu. Na to wpływ ma m.in. zła dieta, stres, nienormowany czas pracy, siedzący tryb...porady i testy