Dlaczego powinniśmy używać poduszki ortopedycznej?

Zdrowy sen to prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Skutków niedoboru snu może być wiele. Od bóli głowy, poprzez gorszą koncentracje, pamięć, drażliwość, aż po zapadanie na trudniejsze choroby takie jak depresja. Dziś to my sami nie potrafimy zadbać o komfort snu, a jedną z przyczyn jest nieodpowiednia dieta.

Skutki gorszej jakości snu odbijają się na zdrowiu naszego kręgosłupa. W związku z tym postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej na temat ostatniego posiłku w ciągu dnia. Warto też przybliżyć sobie poduszki ortopedyczne do spania, które w ostatnim czasie cieszą się ogromnym zaufaniem.

Poduszki ortopedyczne – po co?

Dzięki tego typu poduszkom mamy pełne podparcie głowy, jednocześnie poduszka nie odkształca się pod wpływem nacisku. To powoduje, że rano budzimy się bez bólu w okolicach pleców, szyi i karku. Tym samym minimalizujemy ryzyko wielu schorzeń, w tym wad podstawy.

Aby poduszki ortopedyczne spełniały jednak swoje założenie muszą zostać odpowiednio dobrane. W związku z tym przed kupnem należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej, oraz pozycje w której śpisz. To właśnie na tej podstawie dobierany jest rodzaj poduszki.

W związku z tym mamy takie propozycje jak poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku (dla śpiących na plecach), poduszka w kształcie gwiazdy (dla śpiących na brzuchu), oraz poduszka w kształcie wałka (dla śpiących na boku).

Jak powinna wyglądać Twoja kolacja?

Najważniejsze to nie jeść jej później, niż 2 godziny przed snem. Ponadto powinna być pożywna, a zarazem lekka, zawierająca jak największą ilość błonnika. Znajdziesz go więc w takich produktach jak: ciemne, pełnoziarniste pieczywo, kasze, czy płatki owsiane. Zaleca się unikanie produktów zawierających tłuszcze i cukry proste. Jeśli chodzi o picie to wystrzegać się należy kawy, oraz alkoholu. Jeśli lubisz herbatę to w tym wypadku czarną warto zamienić na zieloną która dodatkowo Cię uspokoi.

Polecamy również https://www.sissel.com.pl/webpage/dlaczego-powinnismy-uzywac-poduszek-ortopedycznych.html

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/02/poduszka2.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/02/poduszka2-150x150.jpgadminPoduszkidobór poduszek,poduszka,poduszka do spania,poduszka ortopedycznaZdrowy sen to prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Skutków niedoboru snu może być wiele. Od bóli głowy, poprzez gorszą koncentracje, pamięć, drażliwość, aż po zapadanie na trudniejsze choroby takie jak depresja. Dziś to my sami nie potrafimy zadbać o komfort snu, a jedną z przyczyn jest nieodpowiednia dieta. Skutki gorszej...porady i testy