Dieta kopenhaska – zalety i wady

Jedną z najbardziej popularnych dziś diet jest dieta kopenhaska. Należy do najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych, pomimo że jest trudna i restrykcyjna do przebycia, to jednak znaczna ilość osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet właśnie ją wybiera. Czy są to osoby nastawione na szybki efekt odchudzania? Jakie są jej założenia i czy trzynaście dni diety faktycznie przynosi oczekiwanie efekty i wyniki? Warto zaznaczyć, że pomimo, że opinie o diecie kopenhaskiej to jednak bardzo duża ilość osób ją poleca.

Wystarczy przez trzynaście dni trzymać się ściśle wytyczonego planu. Codziennie przez trzynaście dni jemy praktycznie te same pokarmy, przez co dieta może nam się wydać monotonna. Co więcej jadłospis w diecie kopenhaskiej bazuje przede wszystkim na kawie, befsztykach, jajach oraz niewielkiej ilości warzyw, przede wszystkim na szpinaku, sałacie z olejem. Osoby, które stosowały dietę uważają zgodnie, że najtrudniejsze jest pierwsze siedem dni, a potem już organizm się przyzwyczaja.

Dieta, która pobudza przemianę materii

Osoby, które stworzyły dietę kopenhaską uważają, że w wyniku stosowania diety nasza przemiana materii zostaje pobudzona, dzięki czemu szybciej pracuje a co za tym idzie o wiele lepiej radzi sobie z przemianą spożywanych pokarmów, a także spalaniem zalegającej ilości tłuszczu. Tym samym efekty diety kopenhaskiej są pozytywne, jeśli tylko jesteśmy wstanie oprzeć się pokusie i wytrwać w założeniach diety. Jakie efekty i zalety ma dla nas owa dieta? Pomimo, że nieco trudno mówić o jej dobrych stronach to jednak czas trzynastu dni jest krótki a tym samym szybko mija. Dodatkowo właśnie w tym krótkim czasie mamy możliwość schudnąć znaczną ilość kilogramów dzięki czemu nasza sylwetka stanie się piękna i smukła.

Wady diety kopenhaskiej

Dieta ta jest bardzo trudna i restrykcyjna, dlatego mogą podjąć ją jedynie osoby, które mają silną wolę i motywację. Organizm dostaje jedynie niewielką porcję kalorii co może spowodować, że czujemy się nieco osłabieni. Nie powinny więc diety tej stosować osoby młode, uczniowie, czy też sportowcy ani osoby, które na co dzień wykonują fizyczną pracę. Nasz organizm w ciągu dnia potrzebuje około 2000 kalorii, zaś w czasie tej diety otrzymuje zaledwie 600. Wadą diety jest również to, że stosowane w niej produkty nie zawierają zbyt dużo witamin i minerałów, a co za tym idzie nasze ciało może szybko zacząć cierpieć na niedobory. Kolejną wadą jest to, że po zakończeniu diety, jeśli nie będziemy dbać o właściwe odżywianie, szybko przytyjemy, a tym samym cały nasz trud pójdzie na marne.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/dieta-kopenchaska3-1024x681.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/dieta-kopenchaska3-150x150.jpgadminZdrowiedieta,dieta kopenhaska,jedzenie,odchudzanie,odżywianieJedną z najbardziej popularnych dziś diet jest dieta kopenhaska. Należy do najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych, pomimo że jest trudna i restrykcyjna do przebycia, to jednak znaczna ilość osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet właśnie ją wybiera. Czy są to osoby nastawione na szybki efekt odchudzania? Jakie są jej...porady i testy