Siedzący tryb pracy. Dziś dotyczy to wielu z nas. Jednym z najlepszych przykładów może być praca zawodowych kierowców. Często bowiem nie zdajemy sobie sprawy z jakim wysiłkiem fizycznym wiąże się ten zawód. Kilkugodzinna podróż wymaga maksymalnej koncentracji. Skutkiem jest napięcie mięśni. W tym wypadku należy działać profilaktycznie, by nie doprowadzić do trudnych do wyleczenia schorzeń kręgosłupa. Częstym błędem, który również popełniamy jest bagatelizowanie początkowych objawów. Zatem jak pomóc mogą sobie zawodowi kierowcy?

Pamiętaj o profilaktyce

W przypadku zdrowego kręgosłupa kierowców bardzo pomocne okazują się poduszki zdrowotne do siedzenia. Nie tylko odciążają nasze plecy, ale i wymuszają prawidłową postawę, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko wielu schorzeń.

A skoro o profilaktyce mowa to niepokojące objawy jak najszybciej warto konsultować ze specjalistą. W przypadku każdego schorzenia kręgosłupa, im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym będzie skuteczniejsze.

Znajdź czas na aktywność fizyczną

I to nie tylko w ciągu tygodnia, ale przede wszystkim przed planowaną podróżą. Warto poświęcić choć 15 minut na proste ćwiczenia – przysiady, czy podskoki. Zaleca się również przystanki co ok. 1,5 godziny w czasie których warto nie tylko rozciągnąć mięśnie, ale i dotlenić organizm.

Siedzenie z głową za kierownicą

Pozycja siedząca w czasie jazdy samochodem jest niezwykle ważna. Zaczynając od ustawienia głowy zwróć uwagę, by zagłówek znajdował się na wysokości szczytu głowy. Plecy dosunięte do oparcia, które jest tak wyprostowane, by Twój tułów znajdował się w maksymalnym pionie. Ręce powinny być delikatnie ugięte w łokciach. W tym przypadku kierowca powinien mieć możliwość położyć nadgarstki na szczycie kierownicy bez odrywania pleców od oparcia. Jeśli chodzi o nogi to przy wciśniętym pedale sprzęgła lewa noga powinna być lekko zgięta w kolanie. Dłonie ułożone na kierownicy w pozycji „za piętnaście trzecia”. Pasy powinny obejmować ramiona i tułów.

Dla zdrowego kręgosłupa ważne jest też wysiadanie z samochodu, gdzie najpierw po kolei należy wydostać na zewnątrz obie nogi, a następnie zapierając się na nich i na rękach powoli wysiąść z samochodu.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/5059812_ec90ba48.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/5059812_ec90ba48-150x150.jpgadminZdrowiekręgosłup,profilaktyka,zdrowieSiedzący tryb pracy. Dziś dotyczy to wielu z nas. Jednym z najlepszych przykładów może być praca zawodowych kierowców. Często bowiem nie zdajemy sobie sprawy z jakim wysiłkiem fizycznym wiąże się ten zawód. Kilkugodzinna podróż wymaga maksymalnej koncentracji. Skutkiem jest napięcie mięśni. W tym wypadku należy działać profilaktycznie, by nie...porady i testy