Kiedyś problemy z kręgosłupem były domeną osób starszych. W dzisiejszych czasach do gabinetów lekarskich zaglądają coraz młodsi pacjenci. Szacuje się, że na problemy z kręgosłupem cierpi ok. 80% społeczeństwa w wieku 25-60 lat. Jednym z głównych powodów jest zła jakość snu. Oprócz naturalnych sposobów jakie możemy sobie zapewnić ważny jest dobór poduszek. Jeśli te tradycyjne nie są wystarczające warto sięgnąć po poduszki ortopedyczne do spania.

Na co pomagają?

Poduszki przede wszystkim redukują często pojawiające się rano bóle i uczucie sztywności w okolicach pleców, szyi i karku. Poduszki ortopedyczne w nocy odciążają nasz kręgosłup poprzez zachowanie jego naturalnej krzywizny niezależnie od pozycji w której się znajdujemy. Dzięki nim minimalizuje się ryzyko schorzeń kręgosłupa. Z poduszek warto korzystać jako formy profilaktyki. Nie mniej jednak rekomendowane są również przez rehabilitantów i fizjoterapeutów jako dodatkowy element rehabilitacji. Z poduszek mogą korzystać osoby w każdym wieku. Z wyglądu poduszki ortopedyczne do spania w zasadzie niczym nie różnią się od tradycyjnych poduszek. Aby jednak spełniały swoje zdrowotne właściwości muszą być odpowiednio dobrane.

Co brać pod uwagę przed kupnem poduszki?

Należy określić takie podstawowe parametry jak wzrost i waga. Istotna jest również szerokość barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Jeśli chodzi o kształt poduszki to ten dostosowywany jest do pozycji w której śpisz.

Modele poduszek ortopedycznych

Dla śpiących na boku najlepszym wyborem będzie poduszka z dodatkowym wypełnieniem nadającym kształt wałka. Poduszki pozwalają na neutralne ułożenie głowy. Ponadto doskonale wypełniają przestrzeń między kręgosłupem, a barkiem.

Poduszka niska, miękka, z dodatkowym wyprofilowaniem na środku to opcja dla śpiących na plecach. Podobnie głowa zachowuje prawidłową pozycje, a kręgosłup szyjny dodatkowo nie zostaje wypchnięty do góry.

Jako, że najmniej korzystną pozycją jest spanie na brzuchu to na rynku pojawiła się poduszka, która maksymalnie zredukuje szkody spania w tej pozycji – poduszka w kształcie gwiazdy.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/Doppelzimmer_im_Hotel_Sommerhof_in_Gosau_im_Salzkammergut.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/Doppelzimmer_im_Hotel_Sommerhof_in_Gosau_im_Salzkammergut-150x150.jpgadminPoduszkikręgosłup,mięśnie,sen,zdrowieKiedyś problemy z kręgosłupem były domeną osób starszych. W dzisiejszych czasach do gabinetów lekarskich zaglądają coraz młodsi pacjenci. Szacuje się, że na problemy z kręgosłupem cierpi ok. 80% społeczeństwa w wieku 25-60 lat. Jednym z głównych powodów jest zła jakość snu. Oprócz naturalnych sposobów jakie możemy sobie zapewnić ważny...porady i testy