wygodny sen

Zdrowy sen jest podstawą aby nasz organizm mógł poprawnie i doskonale funkcjonować każdego dnia. Sen jest niezwykle istotny, aby umysł pracował szybciej, zaś ciało czuło się po prostu zdrowo. Sen powinien być ukojeniem, dlatego warto dostosować łóżko i materac w taki sposób aby spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

W jaki sposób wybrać materac?

Wybór materaca jest niezwykle ważny, ponieważ jeśli jest on nieadekwatnie dobrany, wówczas przyczynia się do przewlekłego i chronicznego zmęczenia. Dodatkowo nieodpowiedni materac to również złe samopoczucie, problem z koncentracją, a także główna przyczyna bóli kręgosłupa.

Jeśli kupujesz materac musisz zwrócić uwagę na fakt, aby nie był zbyt twardy, ale także nie za miękki. Materac powinien być także dłuższy, aniżeli śpiąca w nim osoba. Warto zaznaczyć, że osoby borykające się z problemem alergii, powinny wybierać również materace z włóknami węglowymi, w których w o wiele mniejszym stopniu gromadzą się roztocza i grzyby.

Dbając o materac pamiętaj o jego regularnym odkurzaniu. Po około 10 latach warto wymienić materac na nowy, ponieważ w czasie użytkowania może się odkształcić i utracić swoją elastyczność.

Zadbaj o kręgosłup w czasie snu

Kręgosłup bardzo cierpi jeśli co noc wypoczywa na nieadekwatnie dobranym materacu. Na ogół jest to spowodowane tym, iż materac wymusza na nim pozycję w kształcie litery S. Wówczas odcinek lędźwiowy nie jest adekwatnie ułożony na materacu, zaś rano po obudzeniu boli. Idealny materac nie powinien być zbyt twardy ale także nie może być bardzo miękki.

Śpij jak królowahttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/0001SMT4MUEG6EKN-C122-F4.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/0001SMT4MUEG6EKN-C122-F4-150x150.jpgAneta R.Senwygodny sen,zdrowy senZdrowy sen jest podstawą aby nasz organizm mógł poprawnie i doskonale funkcjonować każdego dnia. Sen jest niezwykle istotny, aby umysł pracował szybciej, zaś ciało czuło się po prostu zdrowo. Sen powinien być ukojeniem, dlatego warto dostosować łóżko i materac w taki sposób aby spełniał wszystkie nasze oczekiwania. W jaki sposób...porady i testy