Ciążą to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej kobiety. Poszczególne zmiany zachodzą jednak nie tylko w psychice, ale i ciele, które zmienia się każdego dnia. W okresie ciąży szczególnie ważny jest wypoczynek, który nie tylko zapewni komfort przyszłej mamie, ale i zdrowy rozwój maluszka. A skoro o komforcie mowa to warto dowiedzieć się nieco więcej na temat poduszek ortopedycznych dla przyszłych mam.

Poduszki – najpopularniejsze rodzaje

Poduszek w kształcie rogala, litery U, C, czy cyfry 9 – to właśnie te typy poduszek cieszą się największym zaufaniem. Dzięki zawartej w nich piance przyszła mama ma komfort w czasie snu zarówno śpiąc na plecach, jak i na boku. Przy rosnącym brzuszku jest to ogromna wygoda. Poduszki dla mam redukują napięcie mięśni. Umożliwia to pełen komfort wypoczynku. Poduszki ortopedyczne dla mam są niezwykle uniwersalne, gdzie wykorzystuje się je zarówno w czasie ciąży, jak i po porodzie. Pozwalają powrócić kobiecie do pełni si pomagając jednocześnie przy opiece nad noworodkiem, w tym w czasie karmienia.

Poduszki dla mam to także kliny międzykolanowe. Poprzez rozdzielanie kolan unosząc jedno z nich. Kliny międzykolanowe pozwalają odciążyć mięśnie i stawy, w tym staw biodrowy.  Dzięki swoim właściwościom likwidują opuchlizny nóg tak często spotykane w czasie ciąży. Gwarantują więc dodatkowy komfort wypoczynku przyszłym mamom. Zarówno czas ciąży, jak i okres po porodowy wiąże się z licznymi bólami, w tym bóle kręgosłupa, szyi, czy karku, a także problemy z hemoroidami. Dzięki poduszkom ortopedycznym nieprzyjemne objawy tych problemów zostają zredukowane.

Poduszki dla mam – dodatkowe informacje

W poduszki ortopedyczne dla przyszłych mam to trafna inwestycja. Do kupienia zarówno w sklepach z asortymentem do rehabilitacji, jak i w punktach z ofertą dla kobiet w ciąży. Dodatkowe zalety poduszek dla mam to estetyka dzięki której dobrze się prezentują.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/640px-Mother_to_Be.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/640px-Mother_to_Be-150x150.jpgadminPoduszkiciąża,dziecko,kobietaCiążą to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej kobiety. Poszczególne zmiany zachodzą jednak nie tylko w psychice, ale i ciele, które zmienia się każdego dnia. W okresie ciąży szczególnie ważny jest wypoczynek, który nie tylko zapewni komfort przyszłej mamie, ale i zdrowy rozwój maluszka. A skoro o komforcie...porady i testy