Praca kierowców to ogromny wysiłek fizyczny z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Wielogodzinne podróże to bowiem konieczność maksymalnej koncentracji, której skutkiem jest napięcie mięśni. Nierzadko jest to początek trudnych do wyleczenia schorzeń. Tu niezbędna okazuje się profilaktyka. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się kliny lędźwiowe, które w ostatnim czasie cieszą się wśród kierowców ogromnym zaufaniem.

Jak działają kliny lędźwiowe?

Jak łatwo się domyśleć kliny lędźwiowe wspierają odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Jednocześnie to jeden z typów poduszki ortopedycznej do siedzenia. Podpierając odcinek lędźwiowy, odciążają go. Tym samym pozbywamy się bólu i uczucia sztywności. Z tego typu poduszek warto korzystać nie tylko w sytuacji konkretnych dolegliwości, ale i formy profilaktyki. Wygoda klinów lędźwiowych powoduje, że nawet wielogodzinne podróże nie są już większym problemem. Dzięki nim redukuje się także sztywność mięśni.

Siedzenie za kierownicą – prawidłowa postawa ciała

Kliny lędźwiowe są doskonałym sposobem na dolegliwości związane z kręgosłupem. Nie mniej jednak warto zadbać o prawidłową pozycje za kierownicą Zagłówek powinien być tak ustawiony, żeby znajdował się na wysokości szczytu głowy. Na maksymalnie wyprostowanym oparciu tułów powinien zachować prostą sylwetkę. A skoro o oparciu mowa to zwróć uwagę, by ułożenie nadgarstków na kierownicy nie wiązało się z koniecznością oderwania pleców od oparcia. Dłonie ułożone na kierownicy w pozycji „za piętnaście trzecia”. Przy wciśniętym pedale sprzęgła lewa noga powinna być delikatnie ugięta w kolanie.

Istotna jest też pozycja ciała przy wysiadaniu z samochodu. Najpierw należy bowiem wyłożyć po kolei obie nogi, a następnie zapierając się na nich i na obu rękach powolnym ruchem wysiąść z samochodu.

Zdrowy ruch przed podróżą

Czyli 15 minut prostych ćwiczeń – podskoków, czy przysiadów.  Zalecane są również przystanki co ok, 1,5 godziny. W tym czasie warto przede wszystkim dotlenić organizm.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/Public_transport_share_taxi_in_Maracaibo_city_Zulia_Venezuela.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/Public_transport_share_taxi_in_Maracaibo_city_Zulia_Venezuela-150x150.jpgadminZdrowiekręgosłup,profilaktyka,zdrowiePraca kierowców to ogromny wysiłek fizyczny z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Wielogodzinne podróże to bowiem konieczność maksymalnej koncentracji, której skutkiem jest napięcie mięśni. Nierzadko jest to początek trudnych do wyleczenia schorzeń. Tu niezbędna okazuje się profilaktyka. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się kliny lędźwiowe,...porady i testy