poduszki dla niemowląt

Niemowlak po urodzeniu jest narażony na wiele różnych negatywnych czynników. W gestii rodziców leży to, aby go ochronić przed różnymi zagrożeniami. Nie zawsze się to jednakże udaje. Owe zagrożenia można by bardzo długo wymieniać. Jednakże tutaj chcemy wskazać na pozytywne aspekty związane z zastosowaniem specjalistycznych poduszek ortopedycznych przeznaczonych stricte dla niemowlaków. Są to produkty, które wykonuje się w specjalnej technologii, ze specjalistycznego materiału. Jest to specjalna pianka zapewniająca niemowlakowi odpowiednie ułożenie.

Pozytywne aspekty stosowania tych poduszek

Małe dziecko w pierwszym okresie życia nie powinno w łóżeczku posiadać żadnych poduszek. Leżenie na płaskiej powierzchni jest dla niego najbardziej korzystne. Jedynym wyjątkiem jest w tym miejscu zastosowanie specjalistycznej poduszki ortopedycznej. Nie może to być jednakże jakakolwiek poduszka, ale przeznaczona specjalnie dla niemowląt. Do jej podstawowych zalet możemy zaliczyć:

  • poduszka jest wykonana z materiału zapewniającego właściwe podparcie i właściwe ułożenie główki,
  • poduszka jest miękka, wygodna i maluchowi dobrze się na niej leży,
  • poduszka jest wykonana z materiału antyalergicznego, dzięki czemu nie naraża dziecko na dodatkowe schorzenia

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt są tym produktem, który w głównej mierze chroni przed zjawiskiem plagiocefalii. Jest to zjawisko płaskiej główki, które może wynikać z niewłaściwego ułożenia się już w życiu płodowym. Może jednak być ono wynikiem błędów w ułożeniu dziecka w łóżeczku już po ułożeniu. Jeśli bowiem niemowlak w łóżeczku cały czas leży w jednej pozycji bez możliwości poruszania głową, to miękka tkanka czaszki ulega wówczas deformacji. Tym samym będziemy mieli do czynienia z wystąpieniem zjawiska płaskiej główki. Poduszka ortopedyczna nie tylko całkiem eliminuje ryzyko wystąpienia tego zjawiska, ale ponadto również należy wskazać na to, że leczy płaską główkę. Co więcej, można także mówić w tym miejscu o leczeniu wielu innych wad postawy mogących wystąpić w pierwszych miesiącach życia niemowlęcia.

Gdzie kupować poduszki ortopedyczne?

Można poduszkę ortopedyczną zakupić drogą wysyłkową, aczkolwiek istnieje wówczas pewne ryzyko, że zakupimy produkt nieodpowiedni. Dlatego też w trosce o zdrowie naszego dziecka najlepiej jest kupować owe poduszki bezpośrednio w specjalistycznym sklepie medycznym. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję tego, że taka poduszka będzie w stu procentach spełniała swoją funkcję. Poduszka może służyć dziecku nie tylko w pierwszym okresie jego życia, ale nawet przez najbliższe lata.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/06/4-1024x678.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/06/4-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszki dla dzieci,poduszki dla niemowląt,poduszki medyczne,poduszki ortopedyczneNiemowlak po urodzeniu jest narażony na wiele różnych negatywnych czynników. W gestii rodziców leży to, aby go ochronić przed różnymi zagrożeniami. Nie zawsze się to jednakże udaje. Owe zagrożenia można by bardzo długo wymieniać. Jednakże tutaj chcemy wskazać na pozytywne aspekty związane z zastosowaniem specjalistycznych poduszek ortopedycznych przeznaczonych stricte...porady i testy