poduszki do spania na boku

Odpowiednia poduszka do snu jest jednym z kluczowych elementów pozwalających na uzyskanie wysokiej jakości tego snu. Dzięki temu można bowiem znacząco poprawić ułożenie ciała w trakcie snu. Ma to swoje przełożenie na zmniejszenie nacisku na rdzeń kręgowy, na właściwe ułożenie głowy, szyi oraz całego ciała. Stosowana poduszka do spania powinna odznaczać się odpowiednią twardością oraz wysokością. Niewłaściwie dobrana poduszka to niewłaściwe położenie szyi oraz kręgosłupa oraz zbyt duży nacisk na poszczególne mięśnie kręgosłupa. To objawia się przede wszystkim bólem z tyłu głowy, który promieniuje do do karku.

Aby móc dobrać odpowiednią dla siebie poduszkę do spania, należy określić ulubioną pozycję przyjmowaną w łóżku. Producenci poduszek do snu rozróżniają kilka ich rodzajów ulubionej pozycji do snu. To ma przełożenie na produkowanie konkretnych rodzajów poduszek:

  • dla osób preferujących pozycję na brzuchu,
  • dla osób preferujących pozycję na plecach,
  • dla osób preferujących pozycję na boku,
  • preferujących dowolną pozycję.

Dzięki świadomości tego, jaką pozycję dana osoba preferuje w odniesieniu do snu, można zakupić poduszkę, która pozwoli na uzyskanie lepszej jakości snu.

Poduszki dla osób preferujących pozycję na boku

Firmy zajmujące się produkcją wysokiej jakości poduszek do spania, ujmują w swojej strategii produkcji także poduszki do spania na boku. Zasadniczo pozycja na boku jest tą najbardziej powszechną. Z punktu widzenia zdrowia człowieka znaczenie ma nie tylko wybór pozycji na boku, ale istotne jest także to, który bok jest przez człowieka częściej wybierany. Mówiąc o poduszce do spania na boku, bardzo ważnym elementem jest jej wielkość oraz jej kształt, aby pozytywnie wpływała na zdrowie. Jeśli ktoś preferuje pozycję na boku, a po przebudzeniu czuje ból karku, to powinien zdecydować się na zakup poduszki o większych rozmiarach. Taka poduszka, aby spełniała swoją rolę, powinna szczelnie wypełniać przestrzeń pomiędzy zewnętrzną częścią ramienia oraz uchem. Poza tym jeśli występuje ów ból głowy, ból karku, to bardzo istotnym elementem jest zakup poduszki o większym stopniu twardości. Ważne jest to, aby taka poduszka miała ergonomiczny kształt, aby była wykonana z odpowiedniego materiału. Powinna posiadać stosowne atesty dające gwarancję wysokiej jakości oraz zapewnienia zdrowia i dobrego samopoczucia.

Specjalistyczne poduszki do spania warto jest kupować tylko i wyłącznie w zaufanych, profesjonalnych miejscach gwarantujących najwyższą jakość produktu oraz wysoką jakość uzyskanego snu.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/01/402948-3-1024x1024.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/01/402948-3-150x150.jpgAneta R.Poduszkikręgosłupa,poduszki do spania na boku,poduszki medyczne,poduszki zdrowotne,zdrowieOdpowiednia poduszka do snu jest jednym z kluczowych elementów pozwalających na uzyskanie wysokiej jakości tego snu. Dzięki temu można bowiem znacząco poprawić ułożenie ciała w trakcie snu. Ma to swoje przełożenie na zmniejszenie nacisku na rdzeń kręgowy, na właściwe ułożenie głowy, szyi oraz całego ciała. Stosowana poduszka do spania...porady i testy