aseksualizm

 Aseksualizm nie jest często spotykanym zjawiskiem. Niekiedy mamy do czynienia z problemami natury seksualnej. Powstaje zatem pytanie o to, dlaczego pojawia się ów aseksualizm? Wyróżnia się kilka zasadniczych powodów wystąpienia takiego zjawiska. Na pewno mogą być to negatywne doświadczenia seksualne, w przypadkach niektórych osób można nawet mówić o pewnych traumatycznych doznaniach. Tym samym seks dla tych osób nie kojarzy się i raczej nie będzie się kojarzył z czymś przyjemnym.

Najczęstsze przyczyny aseksualizmu

Do najczęściej wymienianych przyczyn aseksualizmu można na pewno zaliczyć własne przemyślenia danej osoby, świadome decyzje które mogą być powodowane właśnie negatywnymi doświadczeniami, purytańskie wychowanie, w którym seks nie jest wartością pozytywną czy też przemoc seksualna, której dana osoba doświadczała w dzieciństwie lub w późniejszym wieku. Podstawowym objawem aseksualności jest oczywiście brak pożądania, brak pociągu seksualnego do jakiejkolwiek osoby, brak chęci do przebywania nago z drugą osobą, do czułości, pieszczot oraz całowania. Po prostu mamy tutaj do czynienia z zupełnym brakiem zainteresowania seksem. Nie wynika to z trybu życia, braku energii, przepracowania, ale właśnie z braku odczuwania pociągu seksualnego. Mimo braku takiego pociągu można oczywiście świadomie nie rezygnować z seksu, ale trudno jest w takiej sytuacji znaleźć w sobie jakąkolwiek motywację do seksu.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/01/BBVPZZW.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/01/BBVPZZW-150x150.jpgAneta R.Zdrowieaseksualizm,aseksulaizm,seks,zdrowie seksualne Aseksualizm nie jest często spotykanym zjawiskiem. Niekiedy mamy do czynienia z problemami natury seksualnej. Powstaje zatem pytanie o to, dlaczego pojawia się ów aseksualizm? Wyróżnia się kilka zasadniczych powodów wystąpienia takiego zjawiska. Na pewno mogą być to negatywne doświadczenia seksualne, w przypadkach niektórych osób można nawet mówić o pewnych...porady i testy