poduszki do spania na boku

Pozycja zajmowana podczas snu ma bardzo duże znaczenie, ale nie każdy z nas zdaje sobie z tego faktu sprawę. Nie jest obojętne również to, na jakim materacu się kładziemy oraz jakich poduszek używamy w sypialni. Odpowiedni dobór poduszek warunkuje zdrowie kręgosłupa oraz możliwość uzyskania pełnego komfortu snu. Jednym z czołowych podmiotów zajmujących się produkcją poduszek jest Sissel. W szerokiej ofercie możemy również znaleźć poduszki do spania na boku. Jak można wywnioskować z prowadzonych badań, jest to pozycja, która jest najczęściej przyjmowana przez różnego rodzaju osoby.

Bogaty i różnorodny asortyment

W asortymencie firmy Sissel mamy do czynienia z różnymi rodzajami poduszek. Mamy modele o nazwie Classic, Plus, Soft, Soft Plus, Deluxe czy też Bambini. Niektóre z owych modeli poduszek posiada specjalną funkcję zapamiętywania kształtu ciała, dzięki czemu dopasowuje się do indywidualnego kształtu danej osoby. Są to poduszki z wypełnieniem z pianki visco elastic. To miękki materiał, który łatwo się poddaje i nadaje się dla osób o dużej wrażliwości. Poza tym mamy szereg innych modeli, których nazwy podano powyżej, a które w głównej mierze wykonane są z elastycznej pianki poliuretanowej o wysokiej sprężystości.

Dzięki temu poduszka taka zapewnia odpowiednie wypełnienie przestrzeni pomiędzy szyją oraz ramieniem. To przekłada się na taki aspekt, jakim jest właściwe podparcie kręgosłupa, właściwe jego ułożenie w trakcie snu. To jeden z najbardziej istotnych aspektów związanych z uniknięciem naprężeń powstałych w kręgosłupie. Tym samym warto w tym miejscu wspomnieć o efektach stosowania owych poduszek przeznaczonych do spania na boku. Na pewno jest to brak bólu pleców, uczucie wyspania się po każdej nocy.

Nacisk w czasie snu na kręgi

Bardziej zagłębiając się w tą materię, wskażemy na inne istotne elementy. Mowa jest mianowicie o zniesienie nacisku na poszczególne kręgi oraz na krążki miedzykręgowe. Znika nacisk na rdzeń kręgowy oraz nie mamy do czynienia z żadnym napięciem mięśni grzbietu podczas snu. To wszystko powoduje, że nie tylko budzimy się wypoczęci, ale po prostu nasz kręgosłup jest zdrowy i nie mamy do czynienia z żadnymi bólami, z żadnymi problemami. Ważne jest to, aby daną poduszkę dobrać do siebie w sposób indywidualny biorąc pod uwagę przede wszystkim jej rozmiar. To najważniejszy aspekt, który decyduje o skuteczności jej działania.

W ofercie firmy Sissel znajdziemy bardzo wiele różnych możliwości, różnych rozmiarów. Poza rozmiarem istotnym elementem jest także fakt, że każda poduszka posiada specjalnie ukształtowaną krawędź i to właśnie w tym wyprofilowaniu tkwi sekret jej popularności oraz jej bardzo korzystnego działania. Poduszki do spania na boku Sissel cieszą się niezmiennym powodzeniem ludzi w różnym wieku, coraz większa grupa osób się do nich przekonuje. Warto także nadmienić, że są one szeroko polecane również przez lekarzy jak również przez fizjoterapeutów. Bez wątpienia więc jest to produkt, który warto zakupić, a jeśli to chcemy zrobić, to dobrze jest skorzystać z propozycji profesjonalnego sklepu medycznego.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/09/z9-32.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/09/z9-32-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszki do spania na boku,poduszki medyczne,poduszki ortopedycznePozycja zajmowana podczas snu ma bardzo duże znaczenie, ale nie każdy z nas zdaje sobie z tego faktu sprawę. Nie jest obojętne również to, na jakim materacu się kładziemy oraz jakich poduszek używamy w sypialni. Odpowiedni dobór poduszek warunkuje zdrowie kręgosłupa oraz możliwość uzyskania pełnego komfortu snu. Jednym z...porady i testy