poduszki medyczne

Poduszki ortopedyczne są produktem dosyć popularnym. Stosowane są one przez wielu ludzi. Cieszą się zainteresowaniem osób dorosłych, dzieci, kobiet w ciąży. W głównej mierze sięgają po nie osoby mające problem z bólem kręgosłupa. Poza poduszkami wykonywanymi z pianki sprężystej, coraz większe wzięcie mają poduszki memory. Jest to produkt wykonany również z bardzo sprężystej pianki poliuretanowej. Niemniej jednak bardzo istotnym elementem jest to, że poduszki te wykonane są z materiału o bardzo dużej gęstości. To przekłada się na bardzo duży stopień trwałości, na odporność na odkształcenia.

Dlaczego warto sięgnąć po poduszki memory?

Poduszki memory to produkt, który nie poddaje się odkształceniom, bardzo szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu w momencie, gdy nie mamy już do czynienia z naciskiem. Istotnym elementem jest także fakt, że owa poduszka jest termoelastyczna. Dostosowuje się ona do temperatury ciała danej osoby. Jeśli ktoś odznacza się dużą wrażliwością szyi, twarzy oraz głowy, to wówczas taka poduszka jest dla niego idealna. Poduszki z pianki memory są produktem, który w sposób idealny nadają się dla osób borykających się z bólem pleców, bólem kręgosłupa.

Dla zdrowego snu

Zdrowy sen każdej nocy ma niezwykle istotne znaczenie. Poduszki memory zapewniają właściwe podparcie pleców i tym samym powodują, że dana osoba może każdej nocy liczyć na niczym niezmącony sen. Warto zaznaczyć, co można jeszcze zyskać stosując owe poduszki z pianki memory. W tym miejscu wskażemy na:

  • zlikwidowanie nacisku na rdzeń kręgowy oraz nacisku na poszczególne kręgi kręgosłupa,
  • zlikwidowanie napięcia mięśni,
  • dopasowanie do kształtu ciała danej osoby, dzięki czemu uzyskuje ona idealną pozycję podczas snu,
  • usunięcie zjawiska bólu pleców i zapobieganie jego wystąpieniu,

Poduszki te powinny być kupowane z uwzględnieniem konkretnego rozmiaru. Jeśli bowiem ów rozmiar nie będzie odpowiednio dopasowany do danej osoby, to wówczas poduszka nie będzie spełniała w pełni swojej roli.

Miejsce zakupu poduszki

Poduszka z funkcją zapamiętywania kształtu nie może być kupowana w dowolnym miejscu. Odpowiednim miejscem zakupu jest profesjonalny sklep medyczny. Z jednej strony mamy tam gwarancję jakości, skuteczności oraz bezpieczeństwa, a z drugiej strony również uczciwej ceny. Poduszki memory powinny odznaczać się stosownym certyfikatem potwierdzającym oryginalność. Poza tym w takim sklepie można również liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego rozmiaru poduszki memory. Ważnym aspektem jest to, że poduszki te mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby cierpiące na alergie. Tutaj nie mamy do czynienia z narażeniem na działanie jakichkolwiek grzybów oraz pleśni.

Chcąc zadbać o swój sen, o właściwą jakość snu, warto jest postawić na poduszkę ortopedyczną. Jednakże nie może to być jakakolwiek poduszka. Tutaj idealnym rozwiązaniem jest właśnie zastosowanie poduszki z funkcją zapamiętywania kształtu, ponieważ dopasuje się ona do każdej osoby z osobna.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/11590_620_0_1_85f8436933__lozko-posciel-spi-632x348.pnghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/11590_620_0_1_85f8436933__lozko-posciel-spi-632x348-150x150.pngAneta R.Poduszkipoduszki medyczne,poduszki z pianki,sen,zdrowie,zdrowy senPoduszki ortopedyczne są produktem dosyć popularnym. Stosowane są one przez wielu ludzi. Cieszą się zainteresowaniem osób dorosłych, dzieci, kobiet w ciąży. W głównej mierze sięgają po nie osoby mające problem z bólem kręgosłupa. Poza poduszkami wykonywanymi z pianki sprężystej, coraz większe wzięcie mają poduszki memory. Jest to produkt wykonany...porady i testy