Poduszki ortopedyczne dla dzieci - czy warto

Od początku życia każdego człowieka sen jest jedną z najistotniejszych potrzeb fizjologicznych. Odpowiednia ilość snu zapewnia prawidłowy rozwój dzieci, a także pozwala na dostarczenie energii niezbędnej do funkcjonowania przez cały dzień. U dzieci – szczególnie tych najmłodszych – sen to nie tylko kilka godzin w nocy. Dzieci potrzebują także snu w ciągu dnia. Dlatego pojawia się pytanie – na jakiej poduszce powinno spać dziecko? Czy poduszki ortopedyczne to dobry wybór dla najmłodszych?

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Poduszką ortopedyczną nazywamy poduszkę o specjalnym profilu, która pozwala na zachowanie naturalnej i zdrowej pozycji kręgosłupa podczas snu. Dzięki temu, leżąc na takiej poduszce, organizm jest w stanie szybciej się regenerować, a kręgosłup pozostaje odciążony przez całą noc. Spanie na poduszce ortopedycznej pozwala na odciążenie dysków kręgosłupa, więzadeł i mięśni – co owocuje dużo lepszym samopoczuciem każdego ranka.

Czy poduszka ortopedyczna jest dla każdego?

Odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna dla każdego będzie świetnym wyborem. Właściwie każdy człowiek powinien mieć w swojej sypialni własną poduszkę ortopedyczną. Spanie na takiej poduszce to doskonała profilaktyka – dzięki niej właściwie zadbasz o swój kręgosłup. Zapobiega powstawaniu nadmiernego napięcia, a także odwodnienia dysków kręgosłupa. Dzięki temu unikniesz dyskopatii oraz problemów z odcinkiem szyjnym kręgosłupa.

Obligatoryjnie z poduszki ortopedycznej powinny korzystać osoby, które odczuwają sztywność kręgosłupa i skarżą się na bóle szyi. Oczywiście bez włączenia odpowiedniej rehabilitacji, ulga w dolegliwościach będzie tylko częściowa. Zadaniem poduszki ortopedycznej jest pomoc w zwalczaniu dolegliwości bólowych oraz zapewnienie bardziej efektywnego odpoczynku kręgosłupa. 

Kiedy kupić dziecku poduszkę ortopedyczną?

Poduszki są dla każdego, ale dopiero od momentu osiągnięcia odpowiedniego wieku. Dzieci do 2 roku życia w ogóle nie powinny spać na poduszkach. Odczucia i fizyczne możliwości takich maluszków są zupełnie inne niż w przypadku osób dorosłych. To co dla nas jest miłe, przytulne i wygodne – dla małych dzieci może być poważną przeszkodą w prawidłowym funkcjonowaniu. Małym dzieciom wystarczy twardy i przewiewny materac – dzięki temu będą mogły swobodnie ruszać się podczas snu i wygodnie przekręcać główkę. 

Jak dobrać poduszkę do dziecka?

Kluczem wygodnego i zdrowego snu na poduszce ortopedycznej jest jej prawidłowe dopasowanie do ciała. Wbrew pozorom ta najbardziej miękka, puszysta i sprawiająca wrażenie najbardziej wygodnej – może wyrządzić w rzeczywistości więcej szkody niż pożytku. Aby wybrać odpowiednią poduszkę trzeba odpowiedzieć na kilka pytań:  w jakiej pozycji dziecko śpi najczęściej? Jaka jest waga i wzrost dziecka? A także jaka jest szerokość ramion dziecka (mierząc od podstawy szyi do końca kości ramiennej)? 

Poduszki ortopedyczne dla dzieci są wykonane z materiałów antyalergicznych i bezpiecznych dla zdrowia. Niektóre posiadają specjalne wesołe, bajkowe poszewki – dlatego pełnią przy okazji rolę dekoracji w dziecięcym pokoju.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/02/Poduszki-ortopedyczne-dla-dzieci-czy-warto.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/02/Poduszki-ortopedyczne-dla-dzieci-czy-warto-150x150.jpgIza W.Poduszkipoduszka dla dzieci,poduszka dla dziecka,poduszka ortopedyczna,sen a zdrowieOd początku życia każdego człowieka sen jest jedną z najistotniejszych potrzeb fizjologicznych. Odpowiednia ilość snu zapewnia prawidłowy rozwój dzieci, a także pozwala na dostarczenie energii niezbędnej do funkcjonowania przez cały dzień. U dzieci - szczególnie tych najmłodszych - sen to nie tylko kilka godzin w nocy. Dzieci potrzebują także...porady i testy