Poduszki specjalistyczne a ortopedyczne

Zdrowy sen – aktualnie coraz trudniej nam o niego zadbać. Ma to to wpływ wiele czynników m.in. ciągły stres, zła dieta, czy nienormowany czas pracy. Wszystko to powoduje, że odczuwamy ciągłe przemęczenie. Najważniejsze, by nie pojawiły się poważniejsze dolegliwości. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki specjalistyczne do spania. W ostatnim czasie cieszą się ogromnym zaufaniem.

Co dają poduszki specjalistyczne do spania?

Mają doskonały wpływ na nasze mięśnie dzięki odciążeniu głowy, szyi i karku. Ponadto zachowujemy prawidłową krzywiznę kręgosłupa w każdej, neutralnej pozycji. Tego typu poduszki zapewniają nie tylko zdrowy wypoczynek w nocy, ale i lepszą aktywność w ciągu dnia. Z poduszek specjalistycznych korzysta się jako dodatkowego elementu rehabilitacji i formy profilaktyki. Dzięki zawartej w nich piance Twoja głowa ma pełne podparcie, a przy tym sama poduszka nie odkształca się pod wpływem nacisku.

Pianki – rodzaje

Aktualnie na rynku mamy kilka typów. Wśród tych najpopularniejszych zalicza się m.in. piankę poliuretanową. Tego typu pianki są idealne dla profilaktyki. Nie wymaga ona dopasowania do kształtu szyi i dobrze zachowuje wentylacje. Z kolei pianka termoplastyczna skierowana jest do osób cierpiących na konkretne schorzenia kręgosłupa, w tym odczuwający bóle pleców, szyi, czy karku. Pianka termoplastyczna zapewnia pełne podparcie głowy i równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę. Dostosowuje się też do temperatury ciała i jego ułożenia w czasie snu.

Na co zwracać uwagę przed zakupem?

Wzrost i waga – to podstawowe wartości. Ważna jest również szerokość barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej, oraz pozycja w której zasypiasz. To właśnie na tej podstawie dopasowywany jest rodzaj poduszek. Sprawdź https://www.sissel.com.pl/webpage/poduszki-ortopedyczne-i-ergonomiczne.html

Poduszki specjalistyczne do spania – rodzaje

W związku z tym dla śpiących na plecach najlepsza będzie poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Śpiąc na boku najlepszą będzie dla Ciebie poduszka w kształcie wałka. Z kolei jeśli zasypiasz na brzuchu to najlepiej zdecyduj się na poduszkę w kształcie gwiazdy.

Mają też inne zalety

Do których można zaliczyć chociażby wygodę. Kolejne to estetyka dzięki której dobrze się prezentują. Poduszki specjalistyczne są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Są też łatwe w utrzymaniu (czyszczenie). W przypadku kupna warto korzystać z usług zaufanego producenta. Zakup poduszek specjalistycznych warto wcześniej skonsultować z lekarzem.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/02/specjalne.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/02/specjalne-150x150.jpgadminPoduszkipoduszka do spania,poduszki,poduszki ortopedyczne,poduszki specjalneZdrowy sen – aktualnie coraz trudniej nam o niego zadbać. Ma to to wpływ wiele czynników m.in. ciągły stres, zła dieta, czy nienormowany czas pracy. Wszystko to powoduje, że odczuwamy ciągłe przemęczenie. Najważniejsze, by nie pojawiły się poważniejsze dolegliwości. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki...porady i testy