Poduszka to proste i tanie rozwiązanie

W dzisiejszych czasach, notorycznie wzrasta liczba osób skarżących się na bóle kręgosłupa czy bóle pleców. Co więcej, wile osób żyje w ciągłym bólu nie mogąc znaleźć skutecznego rozwiązania. Tymczasem sytuacje rzeszy ludzi mogą zmienić poduszki ortopedyczne, zwane inaczej poduszkami korekcyjnymi czy rehabilitacyjnymi. Poduszki te nie są szczególnie drogie, a można je nabyć w bardzo wielu miejscach – począwszy od sklepów stacjonarnych po serwisy internetowe. Przy wyborze odpowiedniej poduszki dobrze jest kierować się opinią lekarza lub przeczytać specjalistyczny artykuł o tym jak wybrać poduszkę ortopedyczną. Warto mieć świadomość, że produkt ten wpływa na prawidłowe ułożenie kręgosłupa w czasie snu, to zaś bezpośrednio przekłada się na nasze samopoczucie za dnia. Dzieje się tak ponieważ stosowanie poduszki korekcyjnej eliminuje dwie skrajne pozycje w jakiej może znaleźć się kręgosłup.

pianka memory

 

Działanie lecznicze

Co jednak dużo bardziej istotne to fakt, że te specjalistyczne poduszki potrafią zapobiec schorzeniom kręgosłupa, a także zapobiec rozwojowi chorób towarzyszących tej przypadłości. Istnieje wiele rodzai poduszek ortopedycznych – wybór właściwej zależy od konkretnego schorzenia, ale również od wzrostu i wagi konkretnej osoby. Ponadto przy wyborze odpowiednie poduszki powinno uwzględnić się takie elementy jak szerokość barku czy preferowaną pozycję podczas snu, ponieważ inaczej będzie wyglądała poduszka do snu „na boku” niż do snu „na plecach” czy „na brzuchu”.

 

Poduszki ortopedyczne z pamięcią

Choć może to zabrzmieć dziwnie, najlepiej swoje funkcje spełniają poduszki z „pamięcią”. Pamięć poduszki to zasługa jej konstrukcji, najprościej to zjawisko można zdefiniować jako zachowywanie przez poduszkę wyprofilowanego kształtu nawet do kilku sekund po odciążeniu danego miejsca. Dodatkowo niektóre poduszki wyposażone są w mikro otwory wentylacyjne,bądź małe wypustki które masują naszą głowę i szyję. Choć zakup poduszki ortopedycznej wiąże się z kosztami, to watro wiedzieć, że produkt ten służy będzie kupującemu prze kilka lat. Żywotność poduszki można nawet wydłużyć poprzez częste pranie poszewki. W pierwszych dniach użytkowania, bardzo często doświadczamy uczucia dyskomfortu – jest to jednak kwestia przyzwyczajenia. Jeżeli po użyciu poduszki korekcyjnej zaobserwujemy zwiększenie się poziomu bólu – najpewniej świadczyć to będzie o niewłaściwym doborze. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Chociaż poduszki ortopedyczne mają mnóstwo zalet, to w trosce o własne zdrowie nie powinniśmy ograniczać się wyłącznie do ich stosowania. Wskazane jest również uprawianie gimnastyki korekcyjnej, jako optymalnej formy aktywności fizycznej. Tylko połączanie tych dwóch środków może skutecznie zniwelować dolegliwości związane z bólem kręgosłupa. Wiele osób na pewno ucieszy informacja, że tych poduszek mogą używać również dzieci.

paduszki ortopedyczne
Poduszki korekcyjne zaleca się zwłaszcza dzieciom zmagającym się z wadą postawy, nawet wieku przedszkolnym. Im wcześniejsza będzie reakcja rodziców, tym lepiej dla zdrowia ich pociech.

Poduszka ortopedyczna jako lekarstwo na ból https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2014/02/poduszki-sissel-1024x448.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2014/02/poduszki-sissel-150x150.jpgadminPoduszkipaduszka,poduszka ortopedyczna,poduszki,poduszki ortopedycznePoduszka to proste i tanie rozwiązanie W dzisiejszych czasach, notorycznie wzrasta liczba osób skarżących się na bóle kręgosłupa czy bóle pleców. Co więcej, wile osób żyje w ciągłym bólu nie mogąc znaleźć skutecznego rozwiązania. Tymczasem sytuacje rzeszy ludzi mogą zmienić poduszki ortopedyczne, zwane inaczej poduszkami korekcyjnymi czy rehabilitacyjnymi. Poduszki te...porady i testy