Jest na świecie wielu zwolenników teorii, że snu są odzwierciedleniem naszych marzeń, dążeń, że są w stanie przepowiadać nam przyszłość, ukazywać nasze lęki, słabości i największe, podświadome pragnienia. Takie teorie snuło wielu znakomitych psychologów i psychiatrów. O popularności tych  teorii można przekonać się szukając chociażby senników czy to na stronach internetowych, czy to w zwykłych, papierowych książkach. Możemy w  nich znaleźć dokładne opisy tego, co nasze sny mówią nam o nas samych oraz o naszych marzeniach czy naszym życiu, a nawet bliższej i dalszej przyszłości.

Jak jest naprawdę?

Faktycznie nasze sny powstają i bywają czasem nieco abstrakcyjne, a to dlatego, że podczas snu mózg niejako porządkuje wszystkie dane, jakie danego dnia zostały do niego przekazane, a następnie jest w stanie dokładnie je wymieszać z prawdziwymi doświadczeniami i właśnie w ten nieskomplikowany sposób powstają nasze słynne marzenia senne.  Interpretowanie tego, co nam się śni, nie zawsze jest proste, często jednak wskazuje na pewien nierozwiązany problem, szczególnie, jeśli sen wielokrotnie się powtarza. Poprawna interpretacja jest jednak w stanie naprawdę pomóc, ponieważ może wskazać, w którym miejscu należy zacząć szukać źródła swoich problemów czy źródła swoich sennych  marzeń.

Czy macza w tym wszystkim palce nasza podświadomość?

Tak i to w zasadzie zawsze – kiedy tylko w rzeczywistym życiu spotyka nas długotrwały stres, a my danego problemu nie chcemy przyjąć do wiadomości czy też nie wiemy, w jaki sposób sobie z nim poradzić, więc staramy się o nim nie myśleć i spychamy go na dalszy plan – nasza podświadomość wywleka takie sprawy i próbuje rozprawić się z nimi w nocy. Najczęściej jednak bezskutecznie. Co nie zmienia faktu, że każdy emocjonalny problem musi prędzej czy później znaleźć dla siebie ujście. Tutaj pojawia się również od razu odpowiedź na pytanie o zasadność korzystania z senników – senniki to generalnie bzdura, ponieważ niemożliwe jest prawidłowe zinterpretowanie snu, jeśli do analizy wybiera się zaledwie jeden z wielu elementów.

Mózg działa przez cały czas

Podczas nocy, kiedy śpimy, nasze ciało odpoczywa i regeneruje siły, jednak mózg nie próżnuje – w niektórych fazach snu nasz sen jest bardziej rodzajem myślenia na jawie niż nieświadomego odpływania w niebyt. Później jednak przychodzi faza bardziej twórcza, a wtedy nasze sny mogą być naprawdę różnorodne, przysparzające nam czasem nie lada kłopotu związanego z interpretacją.

Czy w ogóle powinniśmy interpretować sny i w jaki sposób?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/senpoalkoholu-1.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/senpoalkoholu-1-150x150.jpgMarcin P.Seninterpretacja snu,jak interpretować sen,marzenia senne,nasza podświadomość,nasze lęki,sny abstrakcyjneJest na świecie wielu zwolenników teorii, że snu są odzwierciedleniem naszych marzeń, dążeń, że są w stanie przepowiadać nam przyszłość, ukazywać nasze lęki, słabości i największe, podświadome pragnienia. Takie teorie snuło wielu znakomitych psychologów i psychiatrów. O popularności tych  teorii można przekonać się szukając chociażby senników czy to na...porady i testy