stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane to jedna z tych chorób, która budzi strach, przerażenie. Faktycznie należy mówić tu o chorobie, która stopniowo wykańcza człowieka, którą nie można całkowicie wyleczyć, ale można tylko ograniczać jej rozwój.  Powstaje jednak pytanie o to czy aby na pewno? Współczesna medycyna w tymże względzie czyni pewne postępy.

Postępy w leczeniu

Między innymi należy stwierdzić, że w roku 2018 polscy badacze opracowali metodę, która rzekomo pozwala wyleczyć stwardnienie rozsiane. Nowoczesna terapia sprowadza się na jednorazowym podaniu pacjentowi jego własnych komórek macierzystych. Pobierane są one bezpośrednio ze szpiku kostnego pacjenta. Bynajmniej nie jest tu mowa o komórkach macierzystych dla komórek układu odpornościowego oraz komórek krwi. Czy jest to skuteczna terapia? Na chwilę obecną trudno mówić o jej skuteczności, aczkolwiek dla osób borykających się z tym schorzeniem, jest to na pewno światełko w tunelu, na pewno jest to pewna nadzieja na wyleczenie, na poprawienie swojej sytuacji zdrowotnej. Jak można wywnioskować z pewnych badań, ryzyko zachorowalności na stwardnienie rozsiane wraz z czasem rośnie.

Dodatkowo również owo ryzyko jest tym większe, im większa jest odległość od równika. Nie ma oczywiście gwarancji na to, że znajdziemy jakąś skuteczną metodę na wyleczenie stwardnienia rozsianego, lecz na pewno należy szukać sposobów na to, żeby skutecznie walczyć z różnymi groźnymi schorzeniami, w tym oczywiście mowa jest również o owym stwardnieniu rozsianym, które budzi grozę.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/02/stwardnienie-rozsiane.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/02/stwardnienie-rozsiane-150x150.jpgAneta R.Chorobychoroby,stwardnienie rozsiane,zdrowieStwardnienie rozsiane to jedna z tych chorób, która budzi strach, przerażenie. Faktycznie należy mówić tu o chorobie, która stopniowo wykańcza człowieka, którą nie można całkowicie wyleczyć, ale można tylko ograniczać jej rozwój.  Powstaje jednak pytanie o to czy aby na pewno? Współczesna medycyna w tymże względzie czyni pewne postępy. Postępy...porady i testy