poduszki dla niemowląt

Wielu młodych rodziców popełnia pewien błąd i do łóżeczka, do kołyski dziecięcej wkłada poduszkę. Z jednej strony niemowlak może się tą poduszką udusić, a z drugiej strony może dojść do zjawiska płaskiej główki. Dziecko nie ma w pierwszym okresie życia wykształtowanej umiejętności obracania główki. Poza tym również kości czaszki nie są jeszcze w pełni ukształtowane, nie mają odpowiedniej twardości. Dlatego też dziecko w kołysce powinny spać bez jakiejkolwiek poduszki. Jest jednak pewien wyjątek. Mowa mianowicie o specjalistycznej poduszce medycznej przeznaczonej dla niemowląt.

Dlaczego poduszka medyczna może się przydać?

Jest ona przede wszystkim wykonana ze specjalistycznego materiału, dzięki czemu zapobiega wystąpieniu zjawiska płaskiej główki oraz leczy to zjawisko, jeśli już ono wystąpiło. Specjalistyczne poduszki medyczne dla niemowląt powinny być kupowane w profesjonalnym sklepie medycznym, a ich dobór powinno się skonsultować z pracownikiem sklepu, który powinien udzielić nam fachowej porady. Dzięki tej poduszce niemowlak nie tylko uniknie plagiocefalii, czyli wspomnianej wcześniej płaskiej główki, ale ponadto również będzie mogło lepiej się wyspać. Poduszki dla niemowląt powinno się kupować tylko i wyłącznie w specjalistycznych sklepach medycznych.

To wszystko, co jest dostępne w innych sklepach, może odznaczać się niższą ceną, ale z drugiej strony nie będzie tak skuteczne jak profesjonalne poduszki medyczne. Tym samym na niską cenę wcale nie jest dobrze się nastawiać.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/07/77-1024x683.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/07/77-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszki dla niemowląt,poduszki medyczne,zdrowie,zdrowie dzieckaWielu młodych rodziców popełnia pewien błąd i do łóżeczka, do kołyski dziecięcej wkłada poduszkę. Z jednej strony niemowlak może się tą poduszką udusić, a z drugiej strony może dojść do zjawiska płaskiej główki. Dziecko nie ma w pierwszym okresie życia wykształtowanej umiejętności obracania główki. Poza tym również kości czaszki...porady i testy