W jakiej pozycji spać, gdy boli kręgosłup szyjny?

Każdy ma swoje ulubione pozycje do spania. Jednakże nie jest żadną tajemnicą, że wiele osób narzeka na ból kręgosłupa oraz na uczucie niewyspania po porannym przebudzeniu się. Okazuje się, że przyjmowana pozycja do spania może mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia kręgosłupa. Istnieją cztery najbardziej popularne pozycje, w których człowiek zasypia. Zaliczamy do nich:

  • spanie w pozycji na brzuchu,
  • spanie w pozycji na wznak,
  • spanie w pozycji embrionalnej,
  • spanie w pozycji rozgwiazdy.

Każda z tych pozycji ma określony wpływ na zdrowie człowieka w jego różnych aspektach, w tym również w odniesieniu do zdrowia kręgosłupa.

Pozycja na brzuchu

Spanie na brzuchu wpływa negatywnie na układ trawienny człowieka jak również mowa jest o niekorzystnym wpływie na kręgosłup człowieka. Ten jest bowiem nadmiernie obciążony i na całej długości. Przez to po przebudzeniu człowiek czuje się zmęczony i ma do czynienia z bólem kręgosłupa. Owa pozycja staje się powodem niewłaściwego nasączenia przestrzeni pomiędzy dyskami przez płyn rdzeniowy. Jest to pozycja, w której właśnie na największe naprężenia narażona jest część szyjna kręgosłupa.

Pozycja na wznak

Chociaż wiele osób nie lubi takiej pozycji do spania, to jednak zarówno dla kręgosłupa jak i dla innych aspektów związanych ze zdrowiem człowieka jest to najkorzystniejsza pozycja. W sposób szczególny należy tutaj mówić o bardzo dobrej pozycji dla mięśni pleców oraz dla całego kręgosłupa. W tym względzie jednak, aby można było mówić o uzyskiwaniu w pełni pozytywnego efektu, należy wskazać na właściwy dobór poduszki do spania. Zaleca się zatem zastosowanie profesjonalnej poduszki ortopedycznej. W pozycji na wznak kręgosłup człowieka jest ułożony w naturalnej pozycji i dlatego mowa jest o najbardziej efektywnym odpoczynku. W tej pozycji jak najbardziej można także spać na podłodze, ale i tutaj należy zwrócić uwagę na dobór właściwej poduszki.

Pozycja embrionalna

Mimo tego, że tę pozycję wybiera największa grupa osób, to jednakże w rzeczywistości jest ona najgorszą z możliwych dla człowieka, dla jego zdrowia. Narządy wewnętrzne są w tej pozycji mocno ściśnięte, a tym samym będziemy mówili o ich niewłaściwym dotlenieniu. W odniesieniu do zdrowia kręgosłupa, owa pozycja spania powoduje, że wygina się on w nienaturalny sposób, a tym samym mowa jest o powstawaniu różnego rodzaju naprężeń mających wpływ na coraz częściej pojawiające się bóle.

Pozycja rozgwiazdy

Podobnie jak pozycja na wznak, tak i pozycja rozgwiazdy może okazać się bardzo korzystna dla zdrowia kręgosłupa oraz na zniwelowanie uczucia bólu pleców po przebudzeniu. Tutaj ręce są uniesione nad głowę, zgięte w łokciach, a nogi są rozłożone. W tej pozycji napięcie powstające przy kręgach piersiowych jest zniwelowane niemalże całkowicie. Minusem przyjmowania owej pozycji w trakcie snu może być jednak zwiększenie zjawiska chrapania jak również i zwiększone ryzyko wystąpienia refluksu żołądkowego. Tym samym tej pozycji zasadniczo również się nie zaleca dla zdrowia.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/08/sen-najlepszy-kosmetyk.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/08/sen-najlepszy-kosmetyk-150x150.jpgadminSenból kręgosłupa,bóle kręgosłupa,dobry sen,jaka pozycja do spania,kręgosłup,kręgosłup szyjny,leczenie bólu kręgosłupa,lepszy sen,poduszki a kręgosłup,poduszki ortopedyczne na kręgosłup szyjny,pozycja do spania,pozycja embrionalna,pozycje,sen,wygodna pozycja snu,zdrowy kręgosłupKażdy ma swoje ulubione pozycje do spania. Jednakże nie jest żadną tajemnicą, że wiele osób narzeka na ból kręgosłupa oraz na uczucie niewyspania po porannym przebudzeniu się. Okazuje się, że przyjmowana pozycja do spania może mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia kręgosłupa. Istnieją cztery najbardziej popularne pozycje, w których człowiek...porady i testy