cukrzyca a sen

Borykasz się z problemem cukrzycy? Jednocześnie trudno Ci zasnąć, a w nocy często się budzisz i niemal do rana nerwowo spoglądasz na zegarek? Czy od dłuższego czasu cierpisz na bezsenność? Nigdy nie wiązałeś cukrzycy z problemem bezsenności? Okazuje się że może być ona jej przyczyną.

Cukrzyca a sen

Przeprowadzone badania udowodniły, że cukrzyca może powodować zaburzenia snu, zaś te sprzyjają rozwojowi oporności na insulinę. Trudności w zasypianiu są najczęściej spowodowane bezsennością, ale równie dobrze mogą stanowić podłoże cukrzycy. Nocna hiperglikemia jest również powodem że w nocy często odczuwamy przepełniony pęcherz, a to z kolei zmusza nas do wstania. Jednocześnie utrudniając ponowne zaśnięcie. Jeszcze gorsze problemy ze snem mają osoby nie tylko chore na cukrzycę, ale również otyłe. Ich metabolizm jest spowolniony, a to może być powodem bezdechu sennego. Zaburzenia snu łączą się ściśle z możliwością wystąpienia depresji.

Zaburzenia snu wywołane cukrzycą i ich konsekwencje

Cukrzyca, zaburzenia snu nią spowodowane to nie koniec problemów. Chroniczna bezsenność, zmniejszenie czasu snu, wiąże się z dyslipidemią aterogenną zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych. Osoby śpiące zbyt małą ilość czasu gorzej uczą się, pracują, cierpią z powodu złego samopoczucia.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/10/635812168166119812.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/10/635812168166119812-150x150.jpgAneta R.Chorobybezsenność,cukrzyca,sen. cukrzyca a senBorykasz się z problemem cukrzycy? Jednocześnie trudno Ci zasnąć, a w nocy często się budzisz i niemal do rana nerwowo spoglądasz na zegarek? Czy od dłuższego czasu cierpisz na bezsenność? Nigdy nie wiązałeś cukrzycy z problemem bezsenności? Okazuje się że może być ona jej przyczyną. Cukrzyca a sen Przeprowadzone badania udowodniły,...porady i testy