karmienie dzieci

Młode matki ze wszystkich stron są bombardowane informacjami odnoście macierzyństwa. Jednym z ważnych tematów jest dieta mamy karmiącej, która jest obecnie równie kontrowersyjna jak szczepienie dzieci. Powszechnie przyjmuje się, iż matka karmiąca nie ma specjalnych wymagań żywieniowych odbiegających od standardowego menu każdej kobiety w zbliżonym wieku, wadze, sprawności fizycznej czy zapotrzebowaniu na kalorie.

Rady naszych babć

Jednak nasze babcie powtarzają wszem i wobec, że nie wolno jeść w tym szczególnym czasie kapusty, grochu, czekolady czy potraw smażonych. Właściwie jeśli wierzyć tym teoriom to niewiele można poza wodą i bułką grahamką… Jednak każda matka karmiąca piersią musi przyznać, że coś w tym jest. Płacz dziecka w tym okresie jest automatycznie przypisywany potrawie, którą w niedalekiej przeszłości zjadła mama. Ten dominujący stereotyp zmywa sen z powiek niejednej młodej mamie. Problem pojawia się, gdy dziecko płacze non stop. Czy to faktycznie wina złej diety czy może dziecko wyczuwa stres matki i dominujące wyrzuty sumienia, bo wieczorem zjadła kostkę czekolady?

Dieta dla dzieci

Drogie Mamy: „moda” na stanowiska względem diety mamy karmiącej czy jej brakiem jest zmienna i nie warto zatruwać sobie całej radości z macierzyństwa, bo nie trzymacie się określonych standardów. Ważne, aby mieć na uwadze, że każde dziecko jest inne i najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości jest spokojna i opanowana mama. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. I to właśnie tą zasadę powinny nam przekazywać życzliwe położne i doświadczone matki.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/10/07f106251c7ed02e454b3a89fa6bb799780000.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/10/07f106251c7ed02e454b3a89fa6bb799780000-150x150.jpgAneta R.Zdrowiekarmienie dzieci,niemowlę,porady dla mam,zdrowie dzieciMłode matki ze wszystkich stron są bombardowane informacjami odnoście macierzyństwa. Jednym z ważnych tematów jest dieta mamy karmiącej, która jest obecnie równie kontrowersyjna jak szczepienie dzieci. Powszechnie przyjmuje się, iż matka karmiąca nie ma specjalnych wymagań żywieniowych odbiegających od standardowego menu każdej kobiety w zbliżonym wieku, wadze, sprawności fizycznej...porady i testy