pilates

Pilates to trening, który możemy wykonywać samodzielnie w domu. Ćwiczenia są stosunkowo łatwe, dlatego nie musimy korzystać z pomocy profesjonalnego trenera. Jak ćwiczyć, pilates, aby przyniósł efekty dla naszego zdrowia, samopoczucia a nawet duszy?

Rozgrzewka w treningu pilates

Pilates jest bardzo prostym sportem, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby trenować w domu. Zanim jednak zaczniemy pamiętajmy, że trening powinien być poprzedzony rozgrzewką.

Rozgrzewka pilates powinna trwać, co najmniej pięć minut. Rozgrzewka powinna być solidna, aby przygotować dalej organizm do wysiłku fizycznego. Rozgrzewkę przed treningiem pilates możemy wykonać w bardzo różnorodny sposób, warto wykonywać skręty tuzowania, krążenie ramion, stóp czy też skłony.

Trening pilates wykonany samodzielnie

Trening pilates możemy wykonywać samodzielnie w mieszkaniu, nie musimy udawać się do fitness klubu, czy sali treningowej. Wystarczy samodzielny trening pilates, aby osiągnąć naprawdę rewelacyjne wyniki. Warto wykorzystać profesjonalny plan treningowy i dokładnie powtarzać zalecenia.

Kiedy wykonujemy trening pilates musimy skupiać całą uwagę na dwóch istotnych rzeczach. Pierwszym elementem jest lekko wciągnięty brzuch, zaś drugi to regularny oddech. Co więcej ćwiczenia należy wykonywać dokładnie, co do liczby powtórzeń, oraz koncentrować się na mięśniach brzucha i miednicy.

Każda wykonywana przez nas sesja pilates powinna trwać sześćdziesiąt minut, a w tym czasie możemy spalić nawet 200 kalorii. Pamiętać należy, aby nie ćwiczyć dłużej aniżeli dziewięćdziesiąt minut.

Jak szybko widać efektu treningu pilates?

Efekty treningu pilates są widoczne, jeśli tylko ćwiczymy regularnie. Z całą pewnością należy robić to przynajmniej cztery razy w tygodniu, w sesji po sześćdziesiąt minut. Pamiętać jednak należy, że czas jednorazowego treningu nie powinien przekraczać dziewięćdziesięciu minut. Ćwicząc warto pamiętać, iż wszystkie ćwiczenia muszą być bardzo dokładnie wykonane, przez co efekty widać o wiele szybciej. Poprawę samopoczucia można jednak uzyskać już po około 14 dniach ćwiczeń.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/08/piyo-to-polaczenie-jogi-i-pilatesu-poznaj-efekty-i-zasady_3501581.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/08/piyo-to-polaczenie-jogi-i-pilatesu-poznaj-efekty-i-zasady_3501581-150x150.jpgAneta R.Pilatesćwiczenia pilates,pilates,trening pilates,zdrowiePilates to trening, który możemy wykonywać samodzielnie w domu. Ćwiczenia są stosunkowo łatwe, dlatego nie musimy korzystać z pomocy profesjonalnego trenera. Jak ćwiczyć, pilates, aby przyniósł efekty dla naszego zdrowia, samopoczucia a nawet duszy? Rozgrzewka w treningu pilates Pilates jest bardzo prostym sportem, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby...porady i testy